přednáška: Punkové podnikání s Pavlem Ovesným

přednáška: Punkové podnikání s Pavlem Ovesným

Datum a čas konání
Čtvrtek 19. 11. 2015
18:00 - 20:30

Kategorie
dílny


V práci trávíme příliš času na to, aby nás nebavila. Přirozeně toužíme po větší míře rozhodování a svobody. Bohužel ve spoustě zaměstnání se nám o smyslupnosti a dostatečné porci autonomie může jen zdát. Je na čase to změnit. Postavit se na vlastí nohy. Rozvoj technologií přispěl k tomu, že je v současnosti v mnoha oborech možné nastartovat vlastní projekt po večerech, a bez většího rizika si vyzkoušet, zda se ujme.

O podnikání se totiž říká, že je to hra pro dospělé. Punkového podnikání pak znamená nelámat si příliš hlavu se zaběhanými pravidly a poprat se s překážkami. Dělat věci v kvalitě, ve kterém jsem je schopen dělat tady a teď, fungovat v permanentním módu beta, pilovat je a učit se za pochodu. Pracovat z kavárny, knihovny nebo třeba vlaku, když je zrovna potřeba.

Zacházet se svým jménem jako obchodní značkou, hýčkat si své renomé, stát se doporučovaným. Nedívat se na druhé jako na konkurenty, ale potenciální partnery, pečlivě budovat vlastní síť kontaktů. Naučit se krotit čas, uhlídat si tok peněz na účtu. Brát si zakázky, ze kterých mám občas vítr, protože jsou hybnou páku mého růstu. Kromě odborných rozvíjet také universální dovedností, které i v životě příjdou vždycky vhod.

linky:
http://www.naucmese.cz/kurz/punkove-podnikani
http://www.naucmese.cz/pavel-ovesny

Pavel Ovesný

Rezervace

Je nám líto, termín již proběhl. Zkuste se podívat do událostí v příštím týdnu.