Letní škola

Jaké vás čekají v rámci Letní školy školení, workshopy a setkání?

1) středa 15. 6. 18:00 – Vzájemné seznámení vítězných projektů aneb začáteční ice breaker + 19:30 párty pro přátele

2) čtvrtek 30. 6. 18:00 – Úvod do crowdfundingu

Co to sakra je crowdfunding? Máte v hlavě nápad, na který potřebujete peníze, zajímají vás alternativní způsoby financování nebo si chcete rozšířit fundraisingové portfolio a tak jste se rozhodli pro crowdfunding. Jaké projekty se pro crowdfunding hodí a jak by měly vypadat? Jak si nastavit rozpočet, vytvořit nejlepší odměny pod sluncem a kdy to celé pustit ven? Na toto téma bude hovořit Jana z Hithit.cz.  Jana

Jana Ecksteinová, strážkyně projektů – na crowdfudingovém portálu hithit.cz spustila Jana už nějakých 1000 projektů a pořád jí to baví. Specializuje se na reward based crowdfunding, tedy ten, co znáte z Hithit.cz nebo třeba z Kickstarter.com. Poradí vám, jestli se pro váš projekt takový druh financování hodí, na co si dát pozor a co nepodcenit při přípravě kampaně. A taky proč je crowdfunding tak báječný nástroj.

3) pondělí 11. 7. 18:00 – Jak vytvořit skvělé video pro svou crowdfundingovou kampaň

Honza Video je v crowdfundingu zcela zásadní. Můžete díky němu lidi nadchnout, přesvědčit, odradit nebo taky už po 10vetřinách unudit k smrti. Těch dobrých je bohužel poskrovnu, přitom se stačí držet pár zásad a video udělá lví podíl práce za vás. Jak na to si řekneme během našeho workshopu. Těším se na to!

Jan Látal – spoluzakladatel kreativního studia DRUŽINA, zabývající se tvorbou veřejně prospěšných kampaní. „Reklama je umění prodat cosi, co nepotřebuji, za cenu, která je přehnaná právě o náklady na reklamu. Jak je to ale s „produkty“, které s sebou nesou obecný prospěch, ale nevytváří zisk, z něhož by si reklamní kampaň zaplatily?

4) středa 20. 7. 18:00 – PR a práce s médii

Míša Míša Cmíralová – má za sebou šest let praxe napříč českou mediální scénou. Jako reportérka pracovala pro FTV Prima (Zprávy, pořady Očima Josefa Klímy a Svět), Novinky.cz, Rádio Hey. Poslední dva roky se zabývá PR, v jehož rámci pomáhala s rozjezdem cestovatelského startupu Travelove a vedla PR Mezinárodního filmového festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Součástí její práce je vše od řízení PR týmu, komunikace s novináři, přípravy a plánování PR strategie, tvorby tiskových zpráv a organizace tiskových konferencí až po dohlížení na fungování sociálních sítí. Na média tak má jedinečný pohled zevnitř i zvenku. V současnosti se orientuje především na poradenství, copywriting a natáčení videí. “V podstatě dnes dělám to, co jsem dělala vždycky, jen pracuji sama na sebe. Přináší to určitá rizika, ale jako freelancer teď ráda využívám možnosti k tomu pracovat odkudkoli jen s notebookem a ráda vyrážím na cesty, kdykoli to jde. Rozjíždím vlastní online magazín a abych měla o čem psát, potřebuji potkávat zajímavé lidi :) a tak cestuji, píši a natáčím reportáže z cest mimo jiné i pro pořad Objektiv ČT.”

5) úterý 26. 7. 18:00 – Facebook  Dobroš

Lukáš Dobrovolný se od roku 2003 se pohybuje v oblasti online médií. U předních českých internetových portálů jsem získal zkušenosti z projektového vývoje webových stránek, mobilních aplikací a digitálního marketingu. “Aktuálně se specializuji na sociální sítě, mobilní marketing a PPC. Vytvářím komunikační strategie značek a pomáhám firmám budovat brand zaměstnavatele s maximálním využitím potenciálu sociálních sítí Facebook, Twitter, Google+, Linkedin, Instagram, Pinterest nebo Tumblr.”

6) bude upřesněno – srpen – Setkání s realizátory úspěšných crowdfundingových kampaní

Nafilm – Adéla Mrázová a Terezie Krizkovska, Zámlčí – Šimon Grimmich, Aqua Ads – Pavel Jeřábek, Pokoj č. 10 – sdílená šicí dílna – Jana Pelánová, Pracovna v parku – Petra Seidlová a další…

7) Individuální konzultace projektu se zástupci Hithitu i Pracovny.

se zástupci Hithitu – jak na kampaň:

Jonáš Herza – Lovec projektů Jonáš

Šíří myšlenku crowdfundingu a zve na Hithit talentované projekty. Zajímá ho, jak projekt drží pohromadě a jaký má tah na branku, pomůže vám vybrousit vaše nápady, dodá vám optimismus a pohlídá, zda se vše ubírá správným směrem. Hudební produkční a lektor zážitkových kurzů pro muže. Reportér a nadšený barista, co nemá rád zákazníky. Baví ho cesty do přírody a hra na saxofon.

se zástupci Pracovny – zpětná vazba na projekt:

Andrea Kosařová a Honza Pelán věnují veškerý čas Pracovně, kterou založili. Protože andrea_2 jsou to blázni, realizují v bezčasí další a další projekty. Místo spánku se Honza věnuje rodině a čtyřletému Hugovi a Andrea je Honza dobrovolnicí v Prázdninové škole Lipnici (instruktorka, metodika, PR) a začínající sociální podnikatelka.  Eva

Eva Slunečková je kurátorka výstav a kulturní redaktorka. Stejnou vášeň pro design, umění a kulturu věnuje diy projektům i bylinkám na balkoně.

8) Lean Canvas

Zjednodušený podnikatelský plán na jedné straně papíru. Poskytne vám ucelený pohled na váš nápad, ale zároveň vás nenechá se rozepisovat.

zpět o Letní škole